חפש בבלוג זה

יום ראשון, 14 באוגוסט 2011

בחירת תריסי גלילה חשמליים

בשעה שהציביליזציה מתפתחת וכשכולם מדברים על גיוס הטכנולוגיה ושיכלולים לשיפור איכות החיים ותפעול קל ונוח, אנשים רבים מתקדמים משימוש בתריסי גלילה רגילים לתריסי גלילה חשמליים. תריסי גלילה חשמליים הם תריסים בהם הגלילה נעשית בעזרת מנוע חשמלי שפותח או סוגר את התריסים והשליטה בהם נעשת באופן אוטומטי כפי שכתוב בהמשך או באמצעות שלט רחוק או מפסק על הקיר. ניתן לסגור את התריס תוך השארת חרכים, וכך לשמור על בית מוצל או מוגן מפני רוח וגשם אך יחד עם זאת מאוורר.
תריסי גלילה חשמליים היו בעבר מוצר יוקרתי אבל עם הזמן, כשרמת החיים בעולם עלתה, ירד מחירם וכתוצאה מהנוחות הרבה שהם מקנים למשתמש הפכו להיות נחלת הכלל.
במיוחד שימושם נפוץ במקומות בבית כמו יציאה למרפסת ו או בחדרי השינה ובמשרדים או בבתי מלון.
המנוע ממוקם מעל החלון או הדלת בארגז מיוחד הקרוי ארגז תריס. כאשר רוכשים דירה מקבלן ניתן לבקש שיבצע הכנה להתקנת תריסים חשמליים ובאופן זמני להתקין תריס גלילה רגיל היות וגם תריסים חשמליים וגם תריסי גלילה זקוקים לארגז לתוכו גוללים את התריס.
תריסי אלומניום כפריט דקורטיבי יכולים להוסיף סגנון מיוחד לבית ולשוות לו מראה נקי ומסודר, הניקיון הוא קל ופשוט ולא מצריך חומרים מלבד מים ומטלית ישנו מגוון רחב של צבעים וגוונים של תריסי אלומיניום לבחירה והתאמה אישית של חלל הבית.
קיימים סוגים שונים של תריסים חשמליים ומנועים חשמליים שונים המפעילים אותם. גודל המנוע נקבע בדרך כלל על פי גודל התריס שאותו הוא צריך לגלול.
צריך שיהיה בידוד טוב ואטימה מושלמת של הארגז מפני חדירת מי גשמים כדי שלא לפגוע בתריס.
הבעיות השכיחות בשימוש בתריסים חשמליים הן בדרך כלל כתוצאה משימוש במנוע חלש מידי או, בעיות במנגנון גלילת התריס או בשלבים של התריס . כאשר יש צורך בתיקון תריסים חשמליים, על בעל התריס להזמין בעל מקצוע המתמחה בתחום ולא לנסות לתקן את התקלה בכוחות עצמו כדאי לודא שהאיש הינו בעל הכשרה מתאימה ולפחות חשמלאי מוסמך. כשמדובר במכשירים חשמליים הסיכון גדול מאוד, שכן עיסוק לא נכון בחשמל עלול לא רק להרחיב את הנזק למכשיר עצמו, אלא גם לגרום חלילה לתאונות . ההוצאה הכספית הצפויה כתוצאה מתיקון תריס חשמלי אינה גבוהה ותעשה לאחר אבחון סוג התקלה על ידי בעל מקצוע מורשה לכך. ככלל מחיר תיקון תריסים חשמליים איננו דבר יקר ולעיתים קרובות התקלה נובעת מדבר פעוט ערך כמו התקעות של שלב בתריס שעלות החלפתו מיזערית או קפיצת המאבטח שבארון החשמל כתוצאה מעומס יתר.
ניתן להתקין בקר שליטה ולהפעיל את התריסים החשמליים בעזרת שלט רחוק. בבתים חכמים תריסים חשמליים ניתנים לשליטה גם באמצעות גלאי חום ונפח המווסתים את פתיחת וסגירת התריס לפי כמות השמש שנכנסת באותו חלון. ניתן גם לתכנת תריסים חשמליים להיפתח ולהסגר לפי תכנות שנקבע מראש או באמצעות האינטרנט ממרחק רב. הדבר שימושי במיוחד כאשר נרצה ליצור אשליה שאנשים חיים וגרים בבית שדייריו נמצאים בחו"ל וזאת כדי למנוע מצב שפורצים יראו בבית כיעד לפריצה.
לפני רכישת תריס חשמלי יש לבדוק מהי תקופת האחריות אשר מגיעה עם הפריט, ולברר את עלויות התיקונים הממוצעים, כחלק משיקולי הרכישה.
 אז אם אתם עדיין חיים בעידן המשיכה בכבל לצורך הרמה והורדת תריסים , נצלו את פלאי הטכנולוגיה ועברו לתריסים חשמליים כי זה שווה וכדאי.
המלצה על תריסים חשמליים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה